Több mint 400 millió forintos fejlesztést hajt végre az optikai üzlethálózatot működtető, esztergomi Sasvári Kft. A cég Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program Plusz 246  millió forintos támogatásával harminckét, magas technológiai színvonalat képviselő eszközzel fejleszti és bővíti vállalkozását az orvosieszköz-gyártásban – írták a közleményben. A Ginop-támogatás a projekt értékének 55 százaléka.

Az új eszközökkel – többek között szemészeti vizsgálóegységekkel, dioptriamérőkkel, funduskamerákkal –  a kft. képes lesz kielégíteni Pakson és Szekszárdon a szemüvegek iránti növekvő igényeket. A projekt részeként informatikai eszközöket is beszereztek az adatok rögzítésére és a vizsgáló berendezések vezérlésére – tették hozzá.

A 135 alkalmazottat foglalkoztató cégnél a beruházás 95 munkahely megőrzéséhez járul hozzá, és közlésük szerint tízszázalékos árbevétel-növekedést várnak tőle. A 18 üzletből álló Optic World hálózatot működtető kft. 2022-ben 2,69 milliárd forint nettó árbevételt és 328 millió forint adózott eredményt ért el, a társaság tájékoztatása szerint az árbevétel idén várhatóan 2,9 milliárd forintra nő.

Bővítette kapacitását a szentesi Hydro-Kor Kft.

Európai uniós támogatással új csarnok építésével és korszerű diagnosztikai mérőállomás üzembeállításával, 262 millió forintos beruházással bővítette kapacitását az elsősorban ivó- és szennyvíztisztító-telepek gépészeti kivitelezésével foglalkozó szentesi Hydro-Kor Kft.

A Hydro-Kor Kft. szennyvíztisztítók, ivóvíz-kezelők, ipari víztisztítók, valamint uszodák vízgépészetének tervezését, kivitelezését, továbbá gépkocsimosók szennyvíztisztítóinak építését végzi. A cég emellett gyárt fémszerkezeteket, szűrőtartályokat és gázmentesítőket.

A közlemény szerint a vállalkozás Szentesen, berekháti telephelyén a 183,47 millió forint feltételesen visszatérítendő európai uniós támogatással megvalósult beruházás során 755 négyzetméter bruttó alapterületű ipari csarnoképületet alakított ki.

A bővítésre azért volt szükség, mert a társaság kezdte kinőni a meglévő raktárát. Az új épületben helyezték el a cég új ivóvizes diagnosztikai mérőállomását is. Ez alkalmas szűrőtartályok nyomáspróbájára, atmoszférikus tartályok, gázmentesítő berendezések tömörségi próbájára, szűrőtartályok szűrési technológiájának diagnosztizálására, beszabályozására – szűrési-, öblítési sebesség, szűrési ellenállás beállítására -, valamint gázmentesítő berendezések vizsgálatára. A mérőállomás része két, együttesen 45 köbméter térfogatú medence is.

A fejlesztés eredményeként modernebbé, költséghatékonyabbá vált a vállalkozás, amely gyorsabban tudja kielégíteni ügyfelei igényeit. A Hydro-Kor Kft. a projekt megvalósítását követőn 10-15 százalékos árbevétel növekedéssel számol.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a 2011-ben alapított, magyar magánszemélyek tulajdonában álló, 19 alkalmazottat foglakoztató Hydro-Kor Kft. értékesítésből származó nettó árbevétele tavaly csaknem 304 millió forint volt, ami 65 százalékkal haladta meg az előző évit. A vállalkozás adózott eredménye 2021-ben 20,5 millió, tavaly 55,8 millió forint volt.

Kétmilliárd forint értékben fejlesztette ipari parkját a Miskolc Holding Zrt.

Kétmilliárd forint értékben fejlesztette ipari parkjának infrastruktúráját a Miskolc Holding Zrt. annak érdekében, hogy a vármegyeszékhely továbbra is vonzó célpontja legyen a beruházásoknak – közölte a megyei jogú város önkormányzata.

A cél egy megfelelő, befektetői igényekkel összhangban lévő alapinfrastruktúrával és jó közlekedési kapcsolatokkal ellátott ipari park kialakítása és fejlesztése volt – olvasható a közleményben.

A pályázatban megvalósult a 304-es úttól délre eső, 120 hektáros területen az ivóvízellátás és szennyvízelvezetés kiépítése, továbbá kialakítottak egy 40-50 hektáros terület csapadékvíz elvezetésére alkalmas átemelő, tározó is. Emellett megtörtént a Hejő-malomárok mederrendezése, és elkészült egy új, kétsávos körforgalommal és közvilágítással ellátott összekötő út – közölték.

Azt írták, a Miskolc Holding Zrt. tulajdonában lévő 93,5 hektáros Miskolc Déli Ipari Park egy „kiválóan megközelíthető iparterület”, mely az M30-as autópálya bekötőútja és a Budapest-Miskolc vasúti fővonal mellett található.

A terület 2009-ben nyerte el az ipari park címet, ezt követően pedig több ütemben valósított meg fejlesztéseket Miskolc önkormányzata és a társaság konzorciumban. Később a Miskolc Holding Zrt. – mint az ipari park üzemeltetője – önállóan is fejlesztett, összesen mintegy 3,5 milliárd forint értékben – ismertették.

A közlemény szerint a nettó 2,008 milliárd forint értékű projekt a Terület- és településfejlesztési operatív program (Top) „Iparterület infrastrukturális fejlesztése Miskolcon” című pályázat keretében valósult meg, az Európai Unió és a magyar állam hozzájárulásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával.

Az investinmiskolc.hu alapján a Miskolc Déli Technológiai Parkba 19 vállalkozás települt be eddig, melyek többek között nyomdaipari perifériák gyártásával, lakó és nem lakó épületek építésével, gőzellátással  és acélszerkezet gyártással foglalkoznak.

A nyilvános cégadatok szerint a Miskolc Holding Zrt. 2022-ben 2492, egy évvel korábban pedig 2648 munkavállalót foglalkoztatott. A vállalat tavalyi nettó árbevétele 19 milliárd 949 millió 845 ezer forint, az azt megelőző évben 20 milliárd 674 millió 236 ezer forint volt. A társaság adózott eredménye tavaly 86 millió 105 ezer forint volt, míg 2021-ben 1 milliárd 312 millió 239 ezer forintos veszteséggel zártak.

(MTI)